18-19 Διάκριση στον 6ο Διαγωνισμό Ποίησης του Συνδέσμου Φιλολόγων Αιγιαλείας και Καλαβρύτων

ΝΕΑ ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΣΕ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ

Η κριτική επιτροπή για τον 6ο Διαγωνισμό Ποίησης του Συνδέσμου Φιλολόγων Αιγιαλείας και Καλαβρύτων παρουσίασε και ενημέρωσε σχετικά με τα ποιήματα που βράβευσε. Σύμφωνα με τα αποτελέσματα η μαθήτρια Νικολοπούλου Αικατερίνη, της Β΄ τάξης του γυμνασίου μας κέρδισε το 2ο βραβείο ποίησης, με το ποίημά της με τίτλο: <<Οι άνθρωποι ορίζουν την πατρίδα>>.

Η υπεύθυνη των λογοτεχνικών διαγωνισμών στο σχολείο, κ. Γαλανοπούλου Μαρία, οι καθηγητές και ο Διευθυντής, κ. Σταματόπουλος Β., συγχαίρουν τη μαθήτρια και της εύχονται και σ’ ανώτερα. Επίσης συγχαίρουν και το μαθητή Τσούνη Γεώργιο, μαθητή της Α΄ γυμνασίου, για τη συμμετοχή του στον εν λόγω διαγωνισμό με ένα ποίημα, που έχει τον τίτλο: <<Αλήθεια>>.

Η απονομή των βραβείων του διαγωνισμού θα πραγματοποιηθεί σε ειδική εκδήλωση, η οποία θα γίνει το Σεπτέμβριο του 2019, όπως μάς ενημέρωσαν οι υπεύθυνοι.

Αξίζουν πολλά μπράβο στα παιδιά!

Η υπεύθυνη καθηγήτρια

Γαλανοπούλου Μαρία