Διεθνής διαγωνισμός ορθογραφίας αγγλικών 2021

Ο Διεθνής Διαγωνισμός Ορθογραφίας Αγγλικών 2021 θα διεξαχθεί διαδικτυακά από τις 2 έως τις 5 Δεκεμβρίου 2021International Spelling Contest 2021 ) και αφορά στα επίπεδα Α1 έως και Β2.

Θεματοδότης του διαγωνισμού είναι η Express Publishing.

Οι μαθητές μπορούν να διαγωνιστούν από το σπίτι σε ώρες εκτός φροντιστηρίου ή και από την τάξη, του σχολείου ή του φροντιστηρίου. Οι εγγραφές και οι πληρωμές των μαθητών θα γίνουν απευθείας στην πλατφόρμα του διαγωνισμού.

Η συμμετοχή στον διαγωνισμό κοστίζει 15 ευρώ, από τα οποία 2€ θα δωρίζονται στα Παιδικά Χωριά SOS. Μάθετε εδώ πώς τα Παιδικά Χωριά SOS αλλάζουν την καθημερινότητα σε παιδιά και νέους, σε όλο τον κόσμο.

Πληροφορίες: https://mapedu.gr/international-english-spelling-contest-2021/

Έχει αναρτηθεί υλικό προετοιμασίας για τον Διεθνή Διαγωνισμό Ορθογραφίας Αγγλικών στην ιστοσελίδα του διαγωνισμού. ­

­

Η καταληκτική ημερομηνία εγγραφών είναι η 30η Νοεμβρίου, ωστόσο προτείνουμε να γίνουν οι εγγραφές άμεσα, ώστε να υπάρχει χρόνος σωστής προετοιμασίας και εξοικείωσης με την πλατφόρμα.

Επίσης, έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του διαγωνισμού η σχετική αφίσα και τα banners.

Για οποιαδήποτε επικοινωνήσετε  στο 6937194957 ή στο τηλεφωνικό μας κέντρο 2118000071 (καθημερινά 08:00 έως 17:00).

Με εκτίμηση,

Μάνος Καββουσανός