14-15 Υπάρχει και φιλότιμο” – Το 1ο Γυμνάσιο συμμετέχει στο 3ο μαθητικό Φεστιβάλ Δημιουργίας

Συμμετέχουμε στο 3ο Φεστιβάλ Μαθητικής Δημιουργίας της ΔΗΚΕΠΑ του Δήμου Αιγιάλειας με διασκευασμένο απόσπασμα από την κλασική και πάντα επίκαιρη παλιά ελληνική ταινία « Υπάρχει και φιλότιμο».

Το φετινό φεστιβάλ είναι αφιερωμένο στον παλιό ελληνικό κινηματογράφο και συμμετέχουν 17 σχολεία.

Η παρουσίαση θα γίνει την Κυριακή 26 Απριλίου και ώρα 12.30μμ στο κινηματοθέατρο Απόλλων.

Η Εφημερίδα σε pdf

Οι 16 μαθητές της ομάδας μας με την καθοδήγηση των καθηγητριών Γιαννακοπούλου Παναγιώτας και Παπαναστασίου Παναγιώτας δούλεψαν με μεράκι και ενθουσιασμό το προηγούμενο διάστημα. Οι ίδιοι οι μαθητές και οι καθηγήτριές τους παραδέχονται ότι πρώτοι εκείνοι γέλασαν, διασκέδασαν αλλά και προβληματίστηκαν με το καταπληκτικό σενάριο των Α. Σακελλάριου και Χρ. Γιαννακόπουλου.

Ελπίζουμε το ίδιο να διασκεδάσουν και όσοι μας παρακολουθήσουν την Κυριακή.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε το Διευθυντή του Σχολείου μας κ. Δούλο Επ. καθώς και το Σύλλογο διδασκόντων για την στήριξη και την κατανόησή τους κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας.