13-14 Επιτυχία στις εξετάσεις του CTY (Κέντρο για Χαρισματικά και Ταλαντούχα Παιδιά)

Ο μαθητής μας Μιχάλης Δροσιάδης από το τμήμα Β1, πέτυχε στις εξετάσεις του CTY (Center for Τalented Youth ? Κέντρο για Χαρισματικά και Ταλαντούχα Παιδιά) του κολλεγίου Ανατόλια στην Θεσσαλονίκη.

Σκοπός του CTY Greece at Anatolia College είναι να ανακαλύπτει και να εκπαιδεύει παιδιά της Β’ Δημοτικού έως και της Α’ Λυκείου που διαθέτουν ιδιαίτερα ταλέντα ή χαρίσματα, που διακρίνονται με τις επιδόσεις τους ή με τις ιδιαίτερες ικανότητές τους και που ξεχωρίζουν για την αγάπη τους στη μάθηση πέρα από τα στενά όρια του σχολικού προγράμματος.

Σε αυτούς, το CTY Greece θα προσφέρει καλοκαιρινά μαθήματα στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου Ανατόλια στη Θεσσαλονίκη, ξεκινώντας από το καλοκαίρι του 2014. Εκεί ο μαθητής μας πρόκειται να παρακολουθήσει το αντίστοιχο πρόγραμμα.

Συγχαρητήρια Μιχάλη και ευχόμαστε αυτή να είναι μια σπουδαία εμπειρία.