15-16 Επιστολή προς το σχολείο μας

Αγαπητέ Κε Δούλε και αγαπητές συναδέλφισσες/αγαπητοί συνάδελφοι του 1ου Γυμνασίου Αιγίου

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά, γεμάτα υγεία, δημιουργικότητα σε εσάς και τις οικογένειές σας.

Με αφορμή τη διδακτική επίσκεψη του σχολείου σας στο υδροηλεκτρικό εργοστάσιο του Γλάυκου στην Πάτρα, θα ήθελα να σας συγχαρώ για τη δουλειά, που επιτελείται στο σχολείο σας. Αν και είμαι μόλις ένα χρόνο (από το τέλος Δεκεμβρίου του 2014) σε αυτή τη θέση και στην περιφέρειά σας, είμαι γνώστης του ποικιλόμορφου και αξιόλογου έργου, που κάνει το σχολείο σας. Γνωρίζω ότι χωρίς τις άοκνες προσπάθειες τις δικές σας, τίποτα δεν θα είχε επιτευχθεί.
Σας συγχαίρω λοιπόν και σας εύχομαι δύναμη και κουράγιο στο πολυσχιδές, δύσκολο και άκρως απαιτητικό έργο σας, το οποίο είναι απολύτως αναγκαίο για τα παιδιά μας, την κοινωνία μας και το μέλλον της χώρας μας γενικότερα.
Συνεχίστε έτσι σε πείσμα των καιρών … Θα είμαι στο πλευρό σας σε ό,τι μπορώ να κάνω…
Συγχαρητήρια και πάλι!!!

Στη διάθεσή σας…