15-16 Αγώνες ανωμάλου δρόμου 2016

Οι αθλητικές μας δραστηριότητες της φετινής χρονιάς ξεκίνησαν στις 21/1/2016 στην Πάτρα, στο Άλσος Έλους Αγυιάς, με τους αγώνες «ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ» Δρόμου σε ανώμαλο έδαφος των Γυμνασίων του Ν. Αχαΐας.

Το Σχολείο μας έδωσε και φέτος το παρόν συμμετέχοντας με δύο ομάδες, των αγοριών με 5 μαθητές/αθλητές και των κοριτσιών με 4 μαθήτριες/αθλήτριες.

Την ομάδα των αγοριών αποτελούσαν οι: Κατσούλης Στέλιος, Χαντζής Αποστόλης, Καΐπης Μιχάλης, Θεοδωρόπουλος Γιώργος και Σεπεντζής Αλέξανδρος.

Την ομάδα των κοριτσιών οι: Κατσούλη Μαρία, Γιαννάδη Μαρίνα, Δημητρίου Σωτηρία και Παναγακοπούλου Ειρήνη.

Όλοι έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και το τέλος του αγώνα βρήκε το Σχολείο μας με δύο μετάλλια στα αγόρια: 2η θέση και αργυρό μετάλλιο για τον Στέλιο Κατσούλη , 3η θέση και ασημένιο μετάλλιο για τον Αποστόλη Χαντζή και καλή κατάταξη για τους υπόλοιπους.

Την ομάδα συνόδευσε η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας Παπαναστασίου Παναγιώτα.

Οι θέσεις κατάταξης και οι χρόνοι που πέτυχαν οι μαθητές και οι μαθητριές μας είναι:

Κατσούλης Στυλιανός         2ος με χρόνο 10’47?’
Χαντζής Αποστόλης           3ος με χρόνο 11′ 06”
Καϊπης  Μιχαήλ                 26ος  με χρόνο  12′ 46”
Θεοδωρόπουλος Γεώργιος  32ος  με χρόνο 13′ 13”
Ο Σεπεντζής Αλέξανδρος τραυματίστηκε και αποχώρησε από τον αγώνα. Ολοκλήρωσαν τον αγώνα 77 μαθητές Γυμνασίων.

Κατσούλη Μαρία           8η με χρόνο  8′ 34”
Δημητρίου Σωτηρία        21η  με χρόνο  9′ 03”
Γιαννάδη Μαρίνα            22η  με χρόνο 9′ 04”
Παναγακοπούλου Ειρήνη  29η  με χρόνο 9′ 39”