8-10-17 Μελωδική βραδιά ποίησης – Βράβευση μαθητών μας

Μια μελωδική βραδιά Ποίησης πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017, στις 6.30 μ.μ. στο Πολιτιστικό Κέντρο Αιγίου ?Αλέκος Μέγαρης? (Παλαιό Νοσοκομείο) με θέμα : ?Ελπίδα και όνειρο για έναν καλύτερο κόσμο?.

Το θέμα παρουσιάστηκε με την εναλλαγή λόγου ποιητικού, εικόνας και μουσικής από μαθητές, καθηγητές και από τη Δημοτική Παιδική-Νεανική Χορωδία του Δήμου Αιγιαλείας υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας πιάνου κ. Βασιλικής Νάσση.

Υπεύθυνος για την πραγματοποίηση αυτής της βραδιάς ήταν ο Σύνδεσμος Φιλολόγων Αιγιαλείας και Καλαβρύτων σε συνεργασία με το ?Διεθνές Ίδρυμα Γιάννη Κουτσοχέρα και Λένας Στρέφη-Κουτσοχέρα?.

Στο τέλος της εκδήλωσης απονεμήθηκαν βραβεία και τιμητικές διακρίσεις σε μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων της περιοχής μας, οι οποίοι είχαν λάβει μέρος στο φετινό διαγωνισμό ποίησης. Έτσι από το σχολείο μας πήραν τιμητικές διακρίσεις οι μαθητές: Άννα-Μαρία Παπακωνσταντίνου, Παναγιώτης Παπαδόγιαννης, Ελένη-Παναγιώτα Μινάι, Σπύρος Γεωργόπουλος, Διονυσία Μυλωνά, καθώς και οι μαθήτριες: Ελευθερία-Λυδία Παναγοπούλου, Μαρία-Βασιλική Σούλη, Γιαννάδη Μαρίνα και Λευκή Καγκάλου, που πλέον ανήκουν σε άλλα σχολεία.

Ο Διευθυντής του Σχολείου μας κ. Σταματόπουλος Βασίλειος καθώς και ο Σύλλογος των καθηγητών συγχαίρουν τα παιδιά για τη συμμετοχή τους και τα ενθαρρύνουν και για άλλες ανάλογες συμμετοχές.