16-17 Φυσική και Θεματική εβδομάδα: Αλκοόλ

Ακολουθούν εργασίες μαθητών που εκπονήθηκαν την ώρα της Φυσικής στα πλαίσια της θεματικής εβδομάδας 8/5 έως 12/5 με θέμα το αλκοόλ. Οι μαθητές με την καθοδήγηση του καθηγητή της Φυσικής  κ. Ποταμίτη Λεωνίδα ασχολήθηκαν με το αλκοόλ βλέποντάς το από διάφορες οπτικές γωνίες όπως: αλκοόλ και οδήγηση, αλκοόλ και έφηβοι,αλκοόλ και κοινωνική συμπεριφορά, αλκοόλ και τρόπος απεξάρτησης.

Εργασία με θέμα “Αλκοόλ και οδήγηση” από τους μαθητές: Βαγενά Σταυρούλα Γ’4, Χρυσανθόπουλο Χρήστο Γ’3, Βασιλάκη Ελένη Γ’1, Κοττά Ασημίνα Γ’4, Καμπούρη Αγγελική Γ’4, Φιλιποππούλου Νικολίνα Γ’4, Τσουρούτη Δημήτρη Γ’3, Τσουμπού Μαρία Γ’3, Τσουρέκη Λουκά Γ’3, Τίκο Βασιλική Γ’3, Γκόφα Νικολέττα Γ’1, Γκιώνη Ανδρομάχη Γ’1, Βαγγέλη Έφη Γ’1

Εργασία με θέμα  “Αλκοόλ και κοινωνική ζωή” από τη μαθήτρια Ασημίνα Ζωή Φωτοπούλου του τμήματος Γ5.

Εργασία με θέμα  “Αλκοόλ και Υγεία” από τους μαθητές Αθανασίου Σωτήρη, Ζαφειρόπουλο Στράτο, Δροσόπουλο Χρήστο, Γιώργο Ζορμπά, Άννα Λυδία Παγώνη, Φωτεινή Μπαγιωνέτα, Παπαδοπούλου Αναστασία, Καγιά Αθηνά, Λιαποπούλου Μαρία, Ραφαέλα Αδαμοπούλου, Ζωή Λεοντιάδη, Δέσποινα Φιλιποπούλου και Χρυσάνθη Κουτσουμπή.

Εργασία με θέμα “Αλκοόλ και Συνέπειες στην Οδήγηση” από τους μαθητές Βάγια Άγγελο, Τριανταφύλλου Χαράλαμπο, Βάγια Γιάννη, Γιάχαϊ Εσμεράλντα και Δημητρίου Σωτηρία.

Αφίσες μαθητών με θέμα το αλκοόλ