Τηλεδιάσκεψη 21-12-21 – Πρόγραμμα Eratosthenes 2021

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 21-12-2021 η τελευταία τηλεδιάσκεψη σχολείων στα πλαίσια του προγράμματος Eratosthenes 2021.

Στην τηλεδιάσκεψη οι μαθητές παρουσίασαν μετρήσεις για το χειμερινό ηλιοστάσιο, συμμετείχαν σε διαδικτυακό μάθημα-κουίζ και αντάλλαξαν ευχές για τα Χριστούγεννα και το νέο έτος.

Την τηλεδιάσκεψη συντόνιζε η κ. Ζαφειροπούλου Αθανασία από το Ίλιον της Αθήνας και συμμετείχαν οι καθηγητές: Mariapia Borghesan, Eric Vayssie, Βασίλης Κωστόπουλος και Ασπασία Διλάλου.

Από το σχολείο μας συμμετείχαν οι μαθητές: Διαμαντοπούλου Μαρία, Δημόπουλος Γιάννης, Καρακίτσος Παναγιώτης, Μανιτάρας Δημήτρης, Μανωλοπούλου Άλκηστη, Μαρά Μυρτώ, Μεντζελοπούλου Μάρα.

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά που συμμετείχαν στο πρόγραμμα κατά τη διάρκεια του 2021.