Τηλεδιάσκεψη Ερατοσθένης 2-4-21

Πραγματοποιήθηκε σήμερα 2-4-21 τηλεδιάσκεψη σχολείων στα πλαίσια του etwinning προγράμματος Ερατοσθένης 2021.

Συμμετείχαν μαθητές και καθηγητές από Ελλάδα, Γαλλία, Ιταλία, Γερμανία, Ρουμανία, Τυνησία, Τουρκία και Ιορδανία.

Στο πρόγραμμα Ερατοσθένης 2021 συμμετέχουν 10 μαθητές από το τμήμα Β1. Το πρόγραμμα συντονίζει η κ. Διλάλου και συμμετέχει η κ. Παπαναστασίου.

Στην τηλεδιάσκεψη μίλησαν μαθητές και καθηγητές για τα σχολεία τους και παρουσιάστηκαν μετρήσεις. Επίσης οι μαθητές έπαιξαν ένα σχετικό διαδικτυακό κουίζ

Πέντε μαθητές μας στις 13.35 έκαναν μετρήσεις. Την καλύτερη μέτρηση παρουσίαση στην τηλεδιάσκεψη ο μαθητής μας Δημητρόπουλος Δημήτρης. Το σχολείο, την ομάδα μας και τον τρόπο που δουλεύουμε παρουσίασε η μαθήτρια Διαμαντοπούλου Μαρία.

Είναι ωραίο να είμαστε μέλη μίας παγκόσμιας ομάδας!

Μπράβο παιδιά!