ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Στο Σχολείο μας όλα τα τμήματα όλων των τάξεων είναι χωρισμένα στη μέση, με αλφαβητική σειρά, για τις ανάγκες διδασκαλίας των μαθημάτων Πληροφορικής και Τεχνολογίας (π.χ. Α1α πρώτο μισό, Α1β δεύτερο μισό).

Την Δευτέρα 18-5-2020 στις 8:10 το πρωί στο Σχολείο θα έρθουν ΜΟΝΟ οι μαθητές του πρώτου μισού κάθε τμήματος και την Τρίτη 19-5-2020 την ίδια ώρα ΜΟΝΟ οι μαθητές του δεύτερου μισού. Για το πρόγραμμα της υπόλοιπης εβδομάδας, καθώς και των επόμενων, οι μαθητές θα ενημερωθούν στο Σχολείο.

Οι μαθητές που χρησιμοποιούν Αστικά Λεωφορεία για να έρθουν στο σχολείο θα πρέπει να έχουν μάσκα για να επιβιβαστούν σε αυτά και η πληρότητά τους θα είναι στο 50%.

Στο σχολείο επίσης μπορείτε να φοράτε μάσκα, χωρίς να φοβάστε την στοχοποίηση, αφού άλλωστε, οι περισσότεροι αν όχι όλοι, οι εκπαιδευτικοί θα φορούν και αυτοί. Η μάσκα όμως θέλει προσοχή στο χειρισμό της (βλέπε οδηγίες) και δεν πρέπει να καλλιεργηθεί το αίσθημα της ψευδούς ασφάλειας από τη χρήση της.