15-16 ΟΠΕΡΑ ΤΗΣ ΒΑΛΙΤΣΑΣ, Παλιάτσοι

Την Παρασκευή 6-11-2015 η χορωδία και η ορχήστρα του σχολείου μας, καθώς και μαθητές κάποιων τμημάτων παρακολούθησαν την παράσταση όπερας “Παλιάτσοι” του Ρουτζέρο Λεονκαβάλλο από την Όπερα της Βαλίτσας της Εθνικής Λυρικής Σκηνής.

Η καθηγήτρια μουσικής του σχολείου μας κ. Παπαγεωργίου Μαρία οργάνωσε και συντόνισε την συμμετοχή του σχολείου μας. Συνοδοί καθηγητές ήταν η κ. Λιάκου Λένα, η κ. Δημακοπούλου Βασιλική, η κ. Μπαρλαμά Ευφροσύνη, η κ. Οπλατζάκη Βασιλική, η κ. Διλάλου Ασπασία και ο κ. Κορδέλλας Χαράλαμπος.

Είμαστε τυχεροί που είχαμε τη δυνατότητα να παρακολουθήσουμε μία τέτοια παράσταση στην πόλη μας. Πρέπει να σημειώσουμε ότι οι περισσότεροι μαθητές μας παρακολουθούσαν παράσταση όπερας για πρώτη φορά.