1ος Πανελλήνιος Μαθητικός Οικονομικός Διαγωνισμός στην Α’ Τάξη Γυμνασίου

Στις 15/02/2023 το σχολείο μας συμμετείχε στον 1ο Πανελλήνιο Μαθητικό Οικονομικό Διαγωνισμό με θέμα «Οικογενειακός Προϋπολογισμός και Βιωσιμότητα», ο οποίος πραγματοποιήθηκε από το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο (Ε.Α.Π) και συγκεκριμένα τη Σχολή Κοινωνικών Επιστημών στο πλαίσιο του Ειδικού Προγράμματος Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας-«Θεματική Ενότητα ΠΔΕ02: Διδακτική Οικονομικών,  Διοίκησης Εκπαιδευτική Αξιολόγηση».

Στο διαγωνισμό συμμετείχαν (08) οκτώ μαθητές από την Α’ Τάξη του 1ου Γυμνασίου Αιγίου.

Από το σχολείο μας διακρίθηκε με το βραβείο για τη 2η καλύτερη επίδοση η μαθήτρια της Α1 Τάξης Βίλλιου Ελένη.

Η τελετή βράβευσης θα γίνει διαδικτυακά σε Ειδική τελετή που θα διοργανώσει το Ε.Α.Π την Πέμπτη 11 Μαΐου 2023 στις 10.30 π.μ.

Τα Βραβεία Διάκρισης των μαθητών/ τριών καθώς και τα Αναμνηστικά  Διπλώματα θα αποσταλούν ηλεκτρονικά.

Βεβαίωση συμμετοχής θα δοθεί σε όλους τους μαθητές/ τριες που συμμετείχαν αλλά δεν βραβεύτηκαν.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές /τριες που συμμετείχαν στο Διαγωνισμό.