Αποχαιρετισμός της Γ’ Γυμνασίου

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΙΓΙΟΥ                                                                                ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

Αποχαιρετισμός της Γ’ Γυμνασίου

Αγαπητοί μαθητές της Γ’ Γυμνασίου,

ήρθε και για εσάς η γλυκόπικρη ώρα του αποχωρισμού. Μια ώρα που σηματοδοτεί το τέλος της τρίχρονης παρουσίας σας σε τούτο το σχολείο, το 1ο Γυμνάσιο Αιγίου. Ένα κοινό ταξίδι στον κόσμο της γνώσης και της κοινωνικοποίησης ολοκληρώνεται αφήνοντας σε όλους εσάς στιγμές αξιομνημόνευτες. Τέτοιες που θα χτίσουν το παρελθόν σας και θα συντροφεύουν στο μέλλον σας.

Αλήθεια πόσο γρήγορα πέρασαν τα χρόνια αυτά και ταυτόχρονα πόσο διαφορετικά λόγω των συνθηκών της πανδημίας!

Οι καθηγητές σας ως συνοδοιπόροι μέχρι τώρα σε αυτό το ταξίδι σταματούμε εδώ ελπίζοντας το έργο μας να σάς στηρίξει στη συνέχιση της μαθητικής πορείας σας αλλά κι ευχόμενοι το νέο σας ταξίδι να έχει επίσης ενδιαφέρον, εκπλήξεις, επιτυχίες και ευκαιρίες για όμορφους αγώνες. Να είστε πάντα γεροί, με κέφι και περιέργεια για όσα υπέροχα δεν έχετε ακόμα κατακτήσει . Αλλά και με επιμονή, προσοχή, θέληση κι ελπίδα για την πραγματοποίηση των ονείρων σας.

Στο καλό λοιπόν και καλή προκοπή στη ζωή σας.

Η διευθύντρια                                                Οι καθηγητές

(Συντάκτρια κειμένου: Γαλανοπούλου Μαρία)

Ακολουθούν κείμενα των μαθητών με αναμνήσεις, σκέψεις και συναισθήματα για τα χρόνια τους στο Γυμνάσιο.

Από το Γ1

Γιαννακοπούλου Παρασκευή