Αγιασμός 13-9-2021

Τη Δευτέρα 13-9-2021 και ώρα 9.30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας ο Αγιασμός, για την έναρξη του Σχολικού Έτους 2021-2022.

Ο Αγιασμός θα γίνει στον αύλειο χώρο του σχολείου με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών και στη συνέχεια ο ιερέας θα επισκεφθεί όλες τις αίθουσες του σχολείου, όπου θα παρευρίσκονται οι λοιποί μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο είτε με με πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου) ή δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού (self) τεστ, το οποίο θα πρέπει να έχει γίνει έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο.

Όλοι οι μαθητές και εκπαιδευτικοί θα πρέπει να φοράνε προστατευτική μάσκα προσώπου και στους εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους του σχολείου.

Μετά το πέρας του Αγιασμού θα διανεμηθούν τα βιβλία μόνο στους μαθητές της Β και Γ τάξης. Οι μαθητές των τάξεων Β και Γ καλούνται να έχουν μαζί τους τσάντα για τη μεταφορά των βιβλίων.

Καλή σχολική χρονιά!